O małżeństwie niby powiedziano już wszystko. A jednak…, czyli polska edycja popularnego amerykańskiego programu „The Newlywed Game” formatu na licencji Sony Pictures.

„Tylko Ty” – polska wersja formatu produkcji Media Format na zlecenie TV PULS (emisja 190 odcinków w latach: 2007-2008) pokazała, że związek kobiety i mężczyzny to wciąż obszar nie do końca odkryty. Wystarczy tylko zadać odpowiednie pytania i… wyjdą na jaw niezbadane dotąd sfery małżeńskiego życia.

W talk show z elementami teleturnieju prowadzonym przez Artura Andrusa – znanego satyryka, poetę, barda i konferansjera – wystąpiło ponad tysiąc osób. Ku naszemu zaskoczeniu sporo par namówili do występu w programie… księża. Zdarzało się, że do „agitacji” dochodziło w konfesjonale.

Zwycięzcy odcinka  (a nagrody otrzymywał każdy) dostawali w prezencie „drugą podróż poślubną”, czyli wycieczki o łącznej wartości 15 000 zł – okazję do zwiedzenia najatrakcyjniejszych turystycznie zakątków świata: od Brazylii, poprzez Kubę, Indie, Tajlandię, na Bali kończąc.

„Tylko ty” z założenia miał iść pod prąd mody na programy z tzw. celebrytami. Założeniem Media Format i prowadzącego program Artura Andrusa była rozrywka, do której w ramach castingów zapraszane były pary małżeńskie z różnych stron Polski, zwyczajne małżeństwa pochodzące z różnych środowisk i grup społecznych. Od tej reguły było jednak kilka wyjątków. Przy specjalnych okazjach na białych kanapach zasiadali znani akotrzy, dziennikarze, muzycy, ludzie pióra. Zawsze okazywało się, że ich małżeństwa wcale nie różnią się od małżeństw „zwykłych ludzi”. Dowiedzieliśmy się m.in., że np. Tomasz Sapryk oświadczał się żonie trzy razy, a Andrzej Turski wcale, bo to narzeczona wykazała się większym refleksem i oświadczyła się jemu pierwsza…

Autorami scenariuszy podchwytliwych i zabawnych pytań zadawanych małżonkom byli m.in. wytrawni satyrycy: Maria Czubaszek oraz Stanisław Zygmunt.

Share

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>