Według legendy Aleksander Wielki znalazł Szmaragdową Tablicę, która zawiera tajemnicę kamienia filozoficznego. Kto posiądzie tę tajemnicę, będzie rządził światem. W XV wieku wenecki malarz Giorgione na polecenie Wawrzyńca Wspaniałego ukrył sekret Szmaragdowej Tablicy w obrazie zatytułowanym Astrolog. Fakt ten pozostaje nieznany przez wieki, jednak w końcu tajemnicę odkrywa wywiad Trzeciej Rzeszy. Hitler nakazuje majorowi SS Georgowi von Bergheimowi, żeby podjął poszukiwania obrazu.

Niemiecki biznesmen Konrad Kӧller, dowiedziawszy się po kilkudziesięciu latach o poszukiwaniach majora von Bergheima, prosi swoją dziewczynę Anę, która jest historykiem sztuki i kuratorem w Muzeum Prado w Madrycie, aby rozpoczęła poszukiwania Astrologa. Niezwykła intryga przenosi czytelnika od renesansowej Wenecji i Florencji, do okupowanego przez nazistów Paryża i współczesnej Hiszpanii i Francji. Mimo piętrzących się trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy żydowskiej rodziny Bauerów, która od pokoleń strzeże Astrologa, ale i niezwykłą prawdę, która całkowicie zmienia jej życie.

Trailer książki był jednym z elementów kampanii realizowanej przez Media Format na zlecenie Domu Wydawniczego REBIS. Kampania była zakrojona na szeroką skalę (więcej o kampanii marketingowej przeczytasz tu) – w efekcie „Szmaragdowa Tablica” Carli Montero utrzymywała się przez wiele tygodni w TOP 10 EMPIKU i stała się sukcesem sprzedażowym wydawnictwa.

Dla nas wyjątkowym wyróżnieniem był entuzjazm autorki. Carla Montero – która również w Hiszpanii odniosła ogromny czytelniczy sukces (ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy) – doceniła naszą produkcję promując polski trailer w swoich kanałach społecznościowych.

Trailer był elementem szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej (więcej o kampanii tu). Zobacz więcej wideo: spot konkursowy z udziałem Doroty Wellman i recenzję książki

Share

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>